حس – درک آفتاب همدان باشگاه اوقات شرعی

حس – درک: آفتاب همدان باشگاه اوقات شرعی طلوع آفتاب غروب آفتاب اوقات شرعی همدان

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی مرعشی، جدی‌تر ازدیروز

این روزها بهشت درانتظار گزینش ساکن بعدی هست؛ ساکن 12 ساله بهشت دیگر شانسی جهت تمدید حضور ندارد و قرار است این بار اصلاح طلبان شورای شهر ساکن بهشت را تعیین کنند.

مرعشی، جدی‌تر ازدیروز

مرعشی، جدی تر ازدیروز

عبارات مهم : ایران

این روزها بهشت درانتظار گزینش ساکن بعدی هست؛ ساکن 12 ساله بهشت دیگر شانسی جهت تمدید حضور ندارد و قرار است این بار اصلاح طلبان شورای شهر ساکن بهشت را تعیین کنند. تا به امروز گزینه های زیادی جهت تصدی شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران معرفی شده است اند که از آن جمله می توان به محمدعلی نجفی، محمود حجتی، محمدعلی افشانی و… اشاره کرد، ولی در میان اسامی مطرح شده است نام سیدحسین مرعشی از دیگر گزینه ها پررنگ تر است.

مرعشی، جدی‌تر ازدیروز

در آخرین جلسه منتخبان شورای شهر مقرر شد، هر منتخب، سه گزینه را پیشنهاد دهد، ولی در هنگام رأی دادن هر عضو شورا می تواند به هفت نفر رأی دهد. در نهایت ۷ نفری که بیشترین آرای ماخوذه را دارند، وارد مرحله بعد فرایند گزینش شهردار خواهند شد. ۷ گزینه ای که بیشترین آرا را اخذ می کنند، در مرحله بعد برنامه خود را در اختیار اعضای شورا قرار خواهند داد.

برگ برنده

این روزها بهشت درانتظار گزینش ساکن بعدی هست؛ ساکن 12 ساله بهشت دیگر شانسی جهت تمدید حضور ندارد و قرار است این بار اصلاح طلبان شورای شهر ساکن بهشت را تعیین کنند.

شاید بعضی این پرسش را مطرح کنند که سوابق اجرایی مرعشی چیست که از او به عنوان یکی از مهم ترین گزینه های انتخاباتی نام می برند. مسئولیت های او از جهاد سازندگی شروع و به شرکت میراث فرهنگی و گردشگری ختم شد.

مرعشی در کارنامه فعالیت های خود هشت سال استانداری کرمان و دو دوره نمایندگی مجلس در دوره های پنجم و ششم را دارد. در آخرهای دوره چهار ساله مجلس ششم، به عنوان مدیر شرکت تازه تشکیل شده است میراث فرهنگی و گردشگری منصوب شد. با شروع دولت نهم مرعشی از ریاست شرکت میراث فرهنگی برکنار شد و بعد از آن به عنوان عضو ارشد و سخنگوی حزب عاملان سازندگی فعالیت کرد. مرعشی از اضلاع مهم در تصمیم گیری های جریان اصلاحات است و از سوی دیگر حضورش در کنار آیت ا… هاشمی به خوبی او را با سازندگی آشنا کرد. بنابراین گزینش او به عنوان شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران با توجه به سوابق اجرایی اش دور از انتظار نیست.

آماده حضور

مرعشی مطرح شدن نامش جهت حضور بر کرسی شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران را رد نمی کند، چنان که در آخرین روز خرداد ماه گفت: «آقایان نجفی، حجتی، بی طرف و حتی خود بنده جهت شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران مطرح شده است ایم.» البته کرباسچی چندی قبل از تردید او جهت حضور در شهرداری، و بعد از آن، از برطرف آن به باعث مذاکرات خبر داد. غلامحسین کرباسچی با اشاره به گمانه زنی های اخیر در خصوص انتصاب شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران و مطرح بودن نام سیدحسین مرعشی جهت قرار گرفتن در این سمت گفت: تا جایی که می دانم تعداد قابل توجهی از اعضای شورای شهر نظر مثبتی به آقای مرعشی دارند و ایشان را از گزینه های قابل توجه و مهم شهرداری می دانند.

مرعشی، جدی‌تر ازدیروز

وی ادامه داد: در محافل اصلاح طلبان نیز بحث شهردارشدن آقای مرعشی زیاد مطرح شده است و خود ایشان به دلایل متفاوت جهت قبول این پست اظهار میل به نمی کردند، ولی بحث های زیادی با ایشان انجام شد و فکر می کنم متقاعد شدند که اگر به شرط اینکه گزینه مناسب تری از نظر ایشان و اعضای شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران نباشد، این پست را قبول کنند. به طور کلی آقای مرعشی شرایط خود را با آقای الویری به عنوان مدیر سنی موقت مطرح کرده اند.

دلواپسان؛ مانع!

این روزها بهشت درانتظار گزینش ساکن بعدی هست؛ ساکن 12 ساله بهشت دیگر شانسی جهت تمدید حضور ندارد و قرار است این بار اصلاح طلبان شورای شهر ساکن بهشت را تعیین کنند.

البته مسیر رسیدن مرعشی به بهشت هموار نیست و موانعی در این راه وجود دارد. بااهمیت ترین مانع چالش آفرینی دلواپسان است و به نظر می رسد آنها به محض معرفی مرعشی جهت ریاست بهشت انواع و اقسام پرونده ها را رو خواهند کرد تا چنین القا کنند که مرعشی گزینه لایقی جهت بهشت نیست. جهت مثال زمانی که در مرحله گمانه زنی های شهرداری نام مرعشی مطرح شد، دنیا نیوز، از رسانه های دلواپسان نوشت: «جنگ رسانه ای جهت پررنگ کردن نام حسین مرعشی وارد مرحله تازه ای شده است هست. این در شرایطی است که مرعشی از فعالان اقتصادی است که پرونده های اقتصادی وی در وقت استانداری کرمان و همچنین فعالیت اقتصادی او در دو دهه اخیر پر از موارد مشکوک و لابی های پرقدرت است.

او همچنین در زمینه فعالیت های سیاسی نیز پرحاشیه بوده، تا جایی که در فتنه 88 به خاطر تبلیغ علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملی به یک سال حبس محکوم و راهی اوین شد.» چند روز قبل صادق زیباکلام آینده نگری این هجمه ها را کرده و گفته بود: «تصور کنید کرباسچی، مرعشی یا تاجزاده شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران شود؛ از همان لحظه اصولگرایان جهت حمله به شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران زمین و وقت را به هم می دوزند. بغض و کینه اصولگرایان نسبت به آقای هاشمی رفسنجانی 100 برابر مدیر دولت اصلاحات بود. به همان نسبت بغض و کینه اصولگرایان به عارف خیلی کمتر از کرباسچی و مرعشی است.» وی افزود: «اگر رأی می داشتم، رأی می دادم که عارف شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران نشود و حسین مرعشی، کرباسچی یا تاجزاده شهردار شود، چون اینها را خیلی توانمندتر از آقای عارف می دانم.»

مرعشی، جدی‌تر ازدیروز

رفع موانع

به نظر می رسد اگر 21 منتخب شورای شهر پنجم عزم خود را جهت گزینش مرعشی به عنوان شهردار جزم کرده اند، باید راهکاری جهت برطرف این موانع بیایند که یکی از این راهکارها می تواند برطرف نگرانی های دلواپسان در مورد مرعشی باشد؛ یعنی توضیح دهند اجرای آنچه او جهت آبادانی در پایتخت کشور عزیزمان ایران مدنظر دارد باعث عیان شدن ناکارآمدی عملکرد نماینده اصولگرایان، یعنی قالیباف در شهرداری خواهد شد و عنوان شهرداری سیاسی نیست که با هجمه های سیاسی درصدد فشار جهت گزینش گزینه ای غیر از خواست ملت باشند.

شرط اول، رضایت

در هفته گذشته بعضی نام عارف را جهت حضور در شهرداری مطرح کردند که البته این حضور تکذیب شد و پنجشنبه گذشته محمدعلی نجفی عضو شورای شهر گفت: اینکه بتوانیم شهرداری را گزینش کنیم که هم صورت ملی باشد، هم متخصص، خیلی خوب هست. ما کسانی را داریم که از اشخاص ملی هستند و رشته تحصیلی و تجربیاتشان در حوزه شهری هست. منتخب مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در شورای شهر پنجم راجع به احتمال مطرح شدن محمدرضا عارف به عنوان شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: به هر حال رضایت خود افراد هم شرط هست. عارف شخصیت جامع الاطرافی است و اعتبار های مورد نیاز را ایجاد می کند، ولی بعضی شخصیت های ملی ممکن است خودشان علاقه مند به حضور نباشند. نخستین شرط این است که اعلام رضایت کنند.

اخبار سیاسی – آرزوی بزرگ

واژه های کلیدی: ایران | شهردار | شهرداری | شورای شهر | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs